Fersoset - hytte ved utoset av Feren i Meråker
Enkel hytte ved utoset av Feren i Meråker. Ypperlig sted for småviltjakt og fiske. Ligger like ved vatnet og er dermed fint overnattingssted for de som liker å padle.
Størrelse og ankomst
- Senger til
- 4 personer
- Antall soverom
- 2
- Areal
- 30 m2
- Ankomst
- tidligst kl 16:00
- Avreise
- senest kl 15:00
- Avstand fra vei
-
8 km (sommer)
8 km (vinter)
- Adresse
- Fersoset
- Poststed
- 7530 Meråker
Adresse
Beliggenhet
Kontakt utleier
74 21 30 00 tast 1
Velg ankomst og avreise
Om utleier
Statskog er en garantist for at alle har tilgang til jakt og fiske. Statskog legger til rette for friluftsliv på egen grunn.
La deg inspirere
- Perler på vår grunn
- Hør Jakt- og fiskepodden
- Les om våre tilbud innen jakt, fiske og hytteutleie på statskog.no
- Turtips på UT.no
Om hytta
Enkel hytte i Fersoset. Ypperlig utgangspunkt for småviltjakt, fiske og friluftsliv. Hytta ligger like ved vatnet og kan dermed være et fint turmål for padlerne.
Hytta nås enklest med egen båt/kajakk/kano fra bilveien på østsiden av Feren. Det er også en fin tur å ga langs Feren ut til hytta.
Hytta er enkel og består av kjøkken/oppholdsrom og to små soverom med køyesenger. Enkelt utstyrt. Statskogmusa besøker denne hytta av og til.
Hytte-/Avbestillingsregler
Generell informasjon
Ved grilling og bålbrenning skal det vises ekstra stor forsiktighet, og der det er innført bålforbud i kommunen skal det respekteres. SE VEDLAGT FIL OM INFO OM GRILL- OG BÅLFORBUD
Oppvaskhåndkle/oppvaskklut, stearinlys, fyrstikker og dopapir er forbruksvarer og kan ha gått tomt. Ta med reserve.
Røyking er ikke tillatt i våre hytter.
Vennligst gi oss tilbakemelding på ditt hytteopphold: Gi oss din tilbakemelding her.
Nøkkelhenting
Hytta har nøkkelboks med kode. Du vil motta en SMS med kode noen dager før ankomst. Dersom så ikke skjer - kontakt Friluftstorget i god tid før leieperioden starter for å få oppgitt koden. Friluftstorget har åpent hverdager fra kl 8-15.30. Tlf: 74213000 tast 1 friluftstorget@statskog.no
Veibeskrivelse
Her er det mulig å bruke egen sikker båt over Feren eller å vandre dit. Parkering kan skje på østsiden av Feren.
Turtips
Sjekk det utgangspunktet for padling i Forra - planlegg på forhånd slik at du ikke kommer fort på steder der det kan være vanskelig med padling.