Elgjakt - Sør Furudal - Namdalseid Statsallmenninger.

Statsallmenningene ligger i Namdalseid kommune. Det er totalt 9 jaktfelt fordelt på 4 års-kontrakter.

5007J0038

Arter

  • Elg

Beliggenhet

Viktige datoer


01.04.2025 kl. 09:00

02.05.2025 kl. 23:59

Kontakt selger

Namdalseid Fjellstyre

92699169

namdalseid@fjellstyrene.no

Kjøp/søk jakt her

Priser

Mer detaljert beskrivelse

Statsallmenningene ligger i Namdalseid kommune. Det er totalt 11 jaktfelt fordelt på 4 års-kontrakter. Ledige jaktfelt inngår i felles søknad til all elg- og hjortejakt på statsallmenning. Søknadsfrist 02.05. Send søknad på www.inatur.no.

 

Namdalseid fjellstyre disponerer 8 jaktfelt i statsallmenningene i Namdalseid. Elgbestanden er god i disse felta. De siste åra har avskytingen vært på 85 - 92%.

Elgbestanden i statsallmenningene har vært nedadgående de siste åra. 

Statsallmenningene ligger i nordvestlig deler i Namdalseid kommune. Allmenningene består av snaufjell, myrer og gammelskog.

Det kan påregnes å være sau i området. (Hovedsankinga skal være sluttført innen 15 september av saueierne)

 

Nyttige linker :

 

Jaktregler

Det er innført tilleggsavgift (avelsverdi) for felling av eldre ku over 150 kg. Kr 20,- pr. kg.

For all jakt hos fjellstyrene gjelder forskrift om jakt, felling, fangst og fiske på statsallmenning. Orienter deg om innholdet før du søker eller drar på jakt.
Forskrift om jakt, felling, fangst og fiske i statsallmenning

Veibeskrivelse

Fra Namdalseid sentrum til Osenkrysset 5 km nordover etter rv.17. Fra Osenkrysset rv.715 er det 8 - 20 km til statsallmenningen. Det er et meget godt utbygd veinett i samtlige allmenninger.