Elg- og hjortejakt i Dalsida statsallmenning
Lesja fjellstyre tilbyr elg- og hjortejakt i Dalsida statsallmenning. Forbeholdt innenbygdsboende.
Arter
- Elg
- Hjort
Beliggenhet
Viktige datoer
01.04.2024 kl. 09:00
02.05.2024 kl. 23:59
Kontakt selger
91005169
Kjøp/søk jakt her
Priser
Mer detaljert beskrivelse
Lesja fjellstyre tilbyr elg- og hjortejakt i Dalsida statsallmenning. Jaktfeltet er forholdsvis stort og består av variert terreng med furu- og bjørkeskog opp mot høgfjellet.
Generell beskrivelse
Elg- og hjortejakt i Dalsida statsallmenning tildeles som 4-års kontrakt 2024-2027 og forbeholdes innenbygdsboende. Jaktfeltet lyses ut 01.04 med søknadsfrist 02.05. Utlysing og søknad skjer via inatur.no.
Bestand
Statsallmenningene i Lesja har de siste årene hatt en liten, men stabil bestand av elg og hjort. Kvotene har de siste årene vært 1-4- elger og 1-4 hjorter på hvert jaktfelt. Fellingsprosenten på elg ligger mellom 50 og 100%. For hjort er fellingsprosenten lavere.
Beliggenhet og terrengbeskrivelse
Dalsida statsallmenning er et eget jaktfelt for elg og hjort.
Det er egen hjortejakt på Dalsida fra 01. september til og med 23.desember. Elgjakt fra 25. september til og med 23.desember.
Dalsida strekker seg fra fjellnær furuskog og opp i høyalpin sone. Her er det store muligheter for varierte jaktformer. Det er grei dekning av vei.
Lenker:
Jaktregler
Det vil bli informert om generelle bestemmelser og lokale bestemmelser om elg- og hjortejakt, ved utsending av tilbud om jakt.
For all jakt hos fjellstyrene gjelder forskrift om jakt, felling, fangst og fiske på statsallmenning. Orienter deg om innholdet før du søker eller drar på jakt.
Forskrift om jakt, felling, fangst og fiske i statsallmenning
Jaktfeltet er forholdsvis stort og grenser mot andre jaktfelt bare i sør. Det er mulig å frakte felte dyr fram til bilvei.