Småviltkort i Åsnes KUN for medlemmer i ÅSNES JFF

Kortet på denne siden gjelder KUN for medlemmer i Åsnes JFF. Jaktområdene ligger på Finnskogen i Åsnes kommune, øst for Glomma med grense stort sett mot Flisa elv.

Arter

  • Småvilt
  • Røy
  • Tiur
  • Orrfugl
  • Jerpe
  • Hare
  • Rødrev
  • Røyskatt
  • Mår
  • Gjess
  • And
  • Spurvefugler
  • Ringdue

Beliggenhet

Kontakt selger

Åsnes JFF

Tove L Finstad

97191627

tove.lisbeth@askmedia.no

Kjøp/søk kort her

Jaktkvoter

Det er ingen kvotebegrensninger på dette tilbudet.

Mer detaljert beskrivelse

Dette årskortet kan KUN kjøpes av medlemmer i Åsnes JFF. Skriv inn ditt medlemsnummer foran fornavn evt. etternavn i kjøpsdialogen. Kortet er ikke gyldig, og det gis ingen refusjon, hvis medlemsskapet ikke er i orden ved kjøpstidspunktet.

 

Når du kjøper et jaktkort her, vil det automatisk gå en kopi på e-post til styret i Åsnes JFF. Der vil det bli foretatt en sjekk om du er berettiget til ditt kjøp. Kjøpes jaktkortet uten at du er medlem i Åsnes JFF blir kortet/ene slettet og pengene BETALES IKKE TILBAKE.

 

Du må ha betalt jegeravgift før kort kan kjøpes via Inatur.

Jaktregler

Jakttider

Småvilt:

  • Kanadagås: 10.08 – 23.12
  • And/Ringdue (Skogsdue er fredet): 21.08 – 23.12
  • Øvrig småvilt: 10.09 – 23.12
  • Hare (avhengig av snøforhold): 10.09 – 28.02/29.02

 

Rovvilt / Kråkefugl:

  • Rev: 15.07 – 15.04 Mår: 01.11 – 15.03
  • Grevling: 21.08 – 31.01
  • Mårhund / Villsvin / Villmink: 01.04 – 31.03
  • Nøtteskrike / Skjære: 10.08 – 28.02/29.02
  • Kråke: 15.07 – 31.03

 

Vanlige jakttider gjelder med unntak av: NB! Det er kun tillatt å jakte frem til og med siste helga før elgjakta som starter. Ved elgjaktstart på en mandag er siste dag for småviltjakt lørdag. De 2 første ukene i elgjakta er forbeholdt elgjakt. Det åpnes for småviltjakt på ferdigskutte terreng. Det åpnes for småviltjakt fra den 3. elgjaktuka i samråd med elgjaktlagene.