Rypejakt i Holsseterfjellet
Øvre Heidal Sameige tilbyr et begrenset antall sesongkort på rype i Holsseterfjellet.
Arter
- Lirype
- Fjellrype
Beliggenhet
Viktige datoer
01.05.2023 kl. 09:00
Kontakt selger
Kjøp/søk kort her
Om selger
Vår historie er godt beskrevet i heftet ”Historien om Muru- og Mæringsdalen Almenning Øvre Heidal Fiskeforening 60 år 1934 – 1994”, som ble utgitt i forbindelse med 60 års jubileum i 1994. Kortversjonen er at foreningen ble stiftet i 1934 som en sammenslutning av de gardene som var med på kjøp og utskifting av Murudalen og Mæringsdalen statsalmenning i 1856. I forbindelse med offentlig registrering i 1995 ble foreningen definert som tingsrettslig sameie og måtte endre navn til Øvre Heidal Sameige .
Sameige har som formål å hevde de sameigeberettigede gardene sine retter i utskifta fjell og myrstrekninger, forvalte og administrere fisket i vatn, elver og bekker. Sameige skal videre forvalte småviltjakt i det utskifta området.
Vi har et langsiktig fokus på bærekraftig forvaltning av sårbare områder og de ressurser sameiget rår over. Forvaltning av fiskeressursene står svært sentralt i dette arbeidet.
Jaktkvoter
Det er ingen kvotebegrensninger på dette tilbudet.
Fangstrapportering
For å jakte her må du levere fangstrapport etter turen.
Rapporter fangstMer detaljert beskrivelse
Jakt i Holsæterfjellet
Det selges 12 jaktkort/sesongkort uten hund
Grensene for jaktterrenget er fra tregrensen til toppene av Langvasshø, Pannehø, med grense mot Storskriubekken og Vågå kommune. I sør går terrenget til enden av Langvasshø. Se vedlagte jaktkart.
Jaktregler
Ingen egne jaktregler for området. Nasjonale bestemmelser iht. lover og forskrifter for småviltjakt gjelder.