Harejakt Leppdalen, Kistefos Skoger Nordre Land

Harejakt i Kistefos Skoger, Nordre Land. fra 10 september. I oktober er det ikke tillatt jakt med hund på fredag, lørdag og søndager. Ingen jakt syd for RV33

Arter

  • Hare
  • Rødrev
  • Grevling
  • Røyskatt
  • Mår

Beliggenhet

Viktige datoer


06.09.2023 kl. 09:00

Kontakt selger

AS Kistefos Træsliberi

Johnny Schjølien

97659590

js@kistefos-tre.no

Kjøp/søk kort her

Om selger

A/S Kistefos Træsliberi ble stiftet i 1889 av konsul Anders Sveaas og produserte frem til 1955 tremasse i fabrikkene på Kistefoss ved Jevnaker. Selskapet kjøpte store skogeiendommer tidlig på 1900-tallet for å sikre tilgangen på tømmer, som var fabrikkens råstoff. I dag eier selskapet ca. 175.000 dekar skog. 

Jaktkvoter

IKKE JAKT i perioden 24.9. - 9.10.

I oktober er det ikke tillatt jakt med HUND fredager,lørdager og søndager.

Ingen jakt syd for RV33

Fangstrapportering

For å jakte her må du levere fangstrapport etter turen.

Rapporter fangst

Mer detaljert beskrivelse

 Om Kistefos Træsliberi

A/S Kistefos Træsliberi ble stiftet i 1889 av konsul Anders Sveaas og produserte frem til 1955 tremasse i fabrikkene på Kistefoss ved Jevnaker. Selskapet kjøpte store skogeiendommer tidlig på 1900-tallet for å sikre tilgangen på tømmer, som var fabrikkens råstoff. I dag eier selskapet ca. 175.000 dekar skog. Fra stiftelsesåret 1889 og frem til i dag har selskapet vært i Sveaas-familiens eie med unntak av perioden 1983-1993. Konsernet eies av til sammen 45 aksjonærer med Kistefos Skog v/ Christen Sveaas som majoritetseier med 87,1 % av aksjene.

Med basis i betydelige finansinntekter i siste halvdel av 1990-årene, har selskapet utviklet sin næringsvirksomhet og bl.a. kjøpt og etablert lokale virksomheter. Selskapet har kontor på Dokka i Nordre Land kommune. Konsernet Kistefos Træsliberi har pr i dag følgende virksomhetsområder:

• Skog og utmarksdrift
• Viltkjøtt og andre herligheter
• Møbelproduksjon
• Finansforvaltning

 

Kistefos Træsliberis ca. 175 000 dekar skog ligger i seks kommuner i Randsfjordregionen, mesteparten i Nordre Land kommune. Den tradisjonelle skogbruksvirksomheten har fortsatt stor betydning for selskapet og det ble avvirket 21 332 m3 tømmer for salg i 2018. Parallelt har inntektene fra utmark steget, særlig gjelder dette utleie av hytter, setre og skogshusvær. God tilrettelegging for jakt, fiske og øvrig friluftsliv gir nye inntektsmuligheter.

Drift og administrasjon av våre skoger blir utført av vårt datterselskap Kistefos Skogtjenester AS, som også drifter skog for andre skogeiere, til sammen ca. 200.000 dekar. Sluttavvirkning og tynning utføres av innleide entreprenører, og all ungskogpleie, samt planting utføres av ansatte i Kistefos Skogtjenester. Kistefos Skogtjenester er miljøsertifisert gjennom Norsk Skogsertifisering AS iht. ISO 14001. All skogsdrift er utført i henhold til Levende Skog standardene.

Hjemmeside

Jaktregler

Jegers ansvar:

  • IKKE JAKT i perioden 24.9. - 9.10.
  • I oktober er det ikke tillatt jakt med HUND fredager,lørdager og søndager.
  • Ingen jakt syd for RV33


- Det er jeger sitt ansvar å påse at en utøver jakten innenfor riktig terreng.
- Jaktkortet er ikke gyldig uten at betalt jegeravgift kan dokumenteres.
- Jaktkortet er ikke gyldig uten at tilgang på godkjent ettersøkshund kan dokumenters.
- Jeger plikter til enhver tid å følge de forskrifter og lover som gjelder i forbindelse med utøvelse av jakten.

- I tillegg skal fangstoppgave leveres over internett umiddelbart etter felling og senest 23.12 ved ikke fangst.
- Jegere som ikke leverer fangstoppgave vil bli utestengt fra neste års jakt. 

Andre aktuelle tilbud