Småviltjakt i Rælingsmarka
Rælingen JFF disponerer småviltjakta i Rælingen og i deler av Østmarka naturreservat. Se detaljkart i teksten under. Kartutsnittet viser kun kommunen.
Arter
- Småvilt
- Røy
- Tiur
- Orrfugl
- Jerpe
- Hare
- Rødrev
- Mår
- And
- Ringdue
Beliggenhet
Kontakt selger
Kjøp/søk kort her
Om selger
Rælingen Jeger-og Fiskerforening er kommunens største frivillige organisasjon med nesten 900 aktive medlemmer. Vi er tilknyttet Norges Jeger og Fiskerforbund.
Vi har mange aktive jegere i vår forening, med gode organiserte treningsforhold det meste av året på våre to skytebaner. (Hagle/Rifle) Vi disponerer ca 35000 dekar lett tilgjengelig terreng.
Følg oss gjerne på Facebook for mer informasjon.
Jaktkvoter
Ingen kvoter, men det henstilles til å frede brunfugl. Bestanden har i de senere år begynt å bli bedre etter enkelte magre år.
Ulv kan forekomme, men Rælingen er foreløpig ikke den kommunen som er mest berørt så langt.
Mer detaljert beskrivelse
VIKTIG!! Kartutsnittet på siden her er kun generelt. For nøyaktig kartutsnitt av selve jaktterrenget klikk her for å laste ned:
I Østmarka naturreservat er det forbud mot:
- Hogst og fjærning av tørrkvist og vindfall
- Plukke blomster eller andre planter
- Veibygging
- Sanking av ved til bål
- Gjødsling
- Motorisert ferdsel
- Bruk av levende agn er STRENGT forbudt
- Smittefaren i forbindelse med bruk av flytende farkoster har gjort at skogeierforeningen forbyr bruk av slike for å unngå vann/krepsepest
Dette er tillatt:
- Fiske
- Plukke bær og sopp
- Jakt
- Merking og preparering av hovedskiløyper
- Bålbrenning med tørrkvist eller medbrakt ved
Jaktregler
For alle:
Rifle er ikke tillatt under jakt på fugl. Under elgjakta er det INGEN jakt på småvilt mellom 1 og 15 oktober. Etter det er det samjakt som gjelder. Se jaktkort for nærmere info.
ALLEREDE KJØPTE JAKTKORT REFUNDERES IKKE.
For medlemmer:
Medlemmer som skal jakte rådyr, må huske på at det fra 10.08 til og med 24.09 KUN må jaktes voksne bukker med rifle. Fra 25.09 til og med 23.12 kan alle dyr jaktes med både hagle og rifle.
Kart over Rådyrterrenget finner du her: