Velkommen til jakt på bukk, Varå i Fet
Registrerte medlemmer av Fet JFF ønskes velkommen til jakt på bukk i Fet. Dette kortet gjelder for VARÅ SKOG.
Arter
- Rådyr
Beliggenhet
Viktige datoer
01.08.2025 kl. 09:00
Kontakt selger
Kjøp/søk kort her
Om selger
Bli medlem i Fet jff:
https://www.njff.no/akershus/fet
Jaktkvoter
Det kan felles én bukk på kortet.
Fangstrapportering
For å jakte her må du levere fangstrapport etter turen.
Rapporter fangstMer detaljert beskrivelse
Dette området har 10 bukkekort. Det er kun mulig å kjøpe et kort pr. medlem uansett område.
Det vil si: Du må velge om du vil jakte i Gan skog, Varå skog eller Kreppa skog.
Hvis et medlem kjøper mer en et kort, vil det sist kjøpte bli annulert og det vil ikke bli refundert.
- Bukkekortet kan kun kjøpes av jegere med gyldig medlemsskap i Fet JFF. Ditt medlemsnummer vil bli sjekket mot oppdatert medlemsdatabase. Kort som er kjøpt av jegere utenfor foreningen er ugyldige og det gis ingen refusjon.
- Medlemer som ikke leverte fangstrapport for jaktåret 2024 har ikke mulighet å kjøpe kort i år. Dette har vi dokumentert og kjøpes det kort anses det som annulert, ikke gyldig og det vil IKKE bli refundert!
Informasjon om felt bukk må umiddelbart meldes til foreningen, tlf. 45858545
Send bilde, hvem som har skutt og hvor. Jegere som skyter bukk kan ikke delta videre i jakta.
Jaktregler
Jaktregler Rådyr/bukk
-
Jaktkort medbringes under jakt.
-
Oppsynsmann, grunneier og andre jegere kan forlange å se jegeravgiftskort og jaktkort på foreningens område.
-
All jakt i hageskog er forbudt.
-
Jegeren er personlig ansvarlig for at en jakter på lovlig grunn. Kortet gjelder for gnr/bnr: 436/1 og 433/1
-
Jaktrapporten leveres på inatur.no etter endt jakt og senest innen 31.12, her er det mange syndere som nå fremover ikke får delta på jakt uten å begynne raportering.
- Jegere er selv pliktig til å ha avtale med godkjent ettersøksekvipasje FØR jakta starter.
Dokumentasjon på ettersøkshund og avlagt storviltprøve skal sendes til foreningen på e-post: fetjff@fetjff.no
- Småviltjegere har et absolutt krav om orange signalfarger i klesdrakten da det etter 5. oktober er i samjakt med elgjakten.
VIS GOD JAKTKULTUR