Revejaktkort på Rødsmoen - Åmot i Hedmark

Gode muligheter for revejakt like utenfor Rena sentrum, sentralt i Hedmark. Militært øvingsområde, les derfor nøye under generell beskrivelse.

Arter

  • Rødrev
  • Røyskatt
  • Mår

Beliggenhet

Viktige datoer


23.12.2023 kl. 09:00

Kontakt selger

Statskog SF

Sommeråpen telefon kl. 10 - 14

74 21 30 00 tast 1

friluftstorget@statskog.no

Kjøp/søk kort her

Om selger

Statskog er en garantist for at alle har tilgang til jakt og fiske. Statskog legger til rette for friluftsliv på egen grunn.

La deg inspirere

Statskogs personvernerklæring

Jaktkvoter

Kvoter for jakta finner du her.

Kvotefri jakt på hare. 

Mer detaljert beskrivelse

RØDSMOEN:

Det er kun tillatt å jakte lørdag og søndag.

Jakten kan på grunn av oppdukkende militær aktivitet bli begrenset i tid, eller areal.

Før jakten starter skal jeger ta kontakt med skytefeltadministrasjonen på telefon 990 92 695 , alternativt 992 22 067, på ukedager mellom 08:00 og 15:30, for å få oppdatert informasjon om eventuell øvingsaktivitet.
Det praktiseres samjakt. Det vil si at det kan være småviltjegere og storviltjegere på de samme områdene.

Småvilt og rådyrjegere skal kontakte leder for elgjaktlaget for å koordinere jakta. Elgjaktleder er Tom Solberg på telefon 924 47 170.

Jakt på flyplassen er forbudt (området er inngjerdet).

OBS. DET ER DET VEDLAGTE KARTET "Jaktkart Rødsmoen2024" SOM GJELDER SOM JAKTKART.

 

Beliggenhet og terrengbeskrivelse:
Området ligger rett ved tettstedet Rena mellom Glomma og Renaelva.
Landskapet varierer fra barskogområder til mer åpne myrpartier. Høyeste punkt er Yglekletten på 564 meter over havet. Det jaktbare arealet er på ca 30 000 daa.

 

Jaktregler

LES VEDLAGTE JAKTREGLER (Regler for småviltjakt i Statskog f.o.m. 2025)

Jegeravgiften  være registrert betalt før jaktkort kan kjøpes.  

For å få registrert jegeravgiften som betalt samme dag kan den betales direkte på www.brreg.no

Ved betaling over nettbank må man regne med at det kan ta flere dager før betalingen er registrert hos jegerregistret.

FANGSTRAPPORTERING

Det sendes en purring på innlevering av fangstrapport fortløpende på aktiverte dager, uavhengig av om det er aktivert påfølgende dag. Det vil i praksis si at det går ut en purring ca. kl 14 dagen etter en aktivert dag. Sanksjoner trer inn fra og med dag 2 etter aktivert dag. Jegere vil dermed nå få purring dagen etter hver enkelt dag som er aktivert, og påfølgende dag (dag 2) settes sperre for nye kjøp og nye aktiveringer. Ny purring etter 7 dager om rapport fortsatt mangler.

Samme dag som en aktivert jaktdag blir purret, vil den også dukke opp i oversikt over manglende fangstrapporter på personlig brukerside på inatur. 

Eksempel:

En jeger har aktivert 10., 11. og 12. september.

Den 11. kl 14 purres vedkommende på rapport for den 10. Den 12. vil ikke jeger kunne aktivere for nye jaktdager før fangstrapport for den 10. er levert. Det kan heller ikke kjøpes nye jaktkort for jakt hos dere før rapport er levert.

Dette gjentas den 12./13. for jakt den 11. osv.

Oversikt over jakt- og fangsttidene kan du finne her.

Statskog praktiserer samjakt. Det vil si at det kan være småviljegere og storviltjegere på de samme områdene. Under 1. uka i elgjakta skal småviltjegere ta kontakt med storviltjegerne som jakter på det Statskog-jaktfeltet hvor du skal utøve småviltjakt.

Ellers i jakta oppfordres det til kontakt. 

Du kan finne jaktlederne på Statskog sine jaktfelt ved å bruke kartinnsynet for storviltjakt eller via fellingsrapporten.

For kjøp av jakt-/fiskekort, som gjelder for en bestemt dato eller et bestemt tidsrom, foreligger ikke angrerett, (jf. angrerettloven § 22 bokstav m.

Kartinnsyn storviltjakt - elg og hjort

Kartinnsynet hjelper deg med:

•kart over jaktfelt

•navn på jaktleder

•navn på kontaktperson (oppsyn)

Zoom inn og klikk på valgt jaktfelt for å få opp informasjon.

Her finner du kartinnsynet for storvilt (elg og hjort)

Veibeskrivelse

Jaktterrenget ligger på Rena,

ca 2,5 timer med bil nord for Oslo. Avstand fra Elverum er ca 35 kilometer.Det er kartet som er vedlagt her som gjelder som jaktkart.