Småviltjakt med hund på Grue vestside
Velkommen til småviltjakt på Grue vestside i regi av Nordre Vestside, Bosekop og Grue Grunneierlag.
Arter
- Småvilt
- Røy
- Tiur
- Orrfugl
- Jerpe
- Hare
- Rødrev
- Gjess
- Vadefugler
- Ringdue
Beliggenhet
Viktige datoer
02.09.2024 kl. 09:00
Kontakt selger
Kjøp/søk kort her
Jaktkvoter
Det er opphold i småviltjakta fra og med 2. oktober til og med 13. oktober.
Taksten høsten 2024, viste en tetthet vesentlig lavere enn i fjor på 14 (2023:34) skogsfugl per km2, men en høyere kyllingproduksjon på 3,6 (2023: 2,5) kylling(er)/per høne for orrfugl og storfugl til sammen.
Vi har med bakgrunn i denne tetthet og kyllingproduksjon derfor vedtatt at det blir skogsfugljakt i år. Alt annet småvilt kan jaktes etter jakttidstabellen.
Fangstrapportering
For å jakte her må du levere fangstrapport etter turen.
Rapporter fangstMer detaljert beskrivelse
Dette er et fint småviltjaktterreng som egner seg godt for jakt etter skogsfugl og hare. Siden dette ligger vest for Glomma er det ikke noen etablert bestand av ulv her.
Det er god veidekning (skogsbilveier) i området. Det er mulighet for å kjøpe mat og overnatting på Skaslien Gjestgiveri på Kirkenær.
I begynnelsen av jakta kan det være noe beitedyr i terrenget, men dette er helt begrenset. Vi krever derfor sauereine hunder.
Terrenget har en normal bestand av skogsfugl og hare. Dette er et barskogsterreng så det vil ikke være rype her.
Taksten høsten 2024, viste en produksjon/tetthet lavere enn i fjor med en tetthet på 14 (2023:34) skogsfugl per km2 og en kyllingproduksjon på 3,6 (2023: 2,5) kylling(er)/per høne for orrfugl og storfugl til sammen.
Beliggende helt nord i Grue kommune i Solør. Vest for Glomma, inn på Vestmarka, ca 35 km nord for Kongsvinger. Se kart under hvert tilbud.
Terrenget består av barblandingskog med slake åser og berg. Glomma ligger på ca 135 moh. i øst og de høyeste toppene i vest ligger på vel 500 moh.
Rønnåsmyra Naturreservat er fredet for jakt.
Nyttige linker :
Jaktregler
Småviltjakt fra 10.09-01.10 og fra 14.10-23.12. Det er opphold i småviltjakta fra og med 2. oktober til og med 13. oktober.
Du kan jakte alt lovlig småvilt i henhold til Miljødirektoratets jakttidstabell.