Frittliggende støl med supre turmuligheter
Støl med avskjermet beliggenhet på 800 moh i Granvinsfjella. 3,5km fra offentlig vei. Flott utgangspunkt for turer til mange topper. Eldre stølshus som har blitt jevnlig pusset opp.
Størrelse og ankomst
- Senger til
- 8 personer
- Antall soverom
- 2
- Areal
- 40 m2
- Ankomst
- tidligst kl 14:00
- Avreise
- senest kl 14:00
- Avstand fra vei
-
3,5 km (sommer)
3,5 km (vinter)
- Adresse
- Skykkjesetvegen 3
- Poststed
- 5736 Granvin
Adresse
Beliggenhet
Kontakt utleier
Velg ankomst og avreise
Om utleier
Vi er ett par som har en liten fjellgård med sau. Til gården hører set til en støl som vi vil dele med andre. Stølen blir vanligvis brukt i forbindelse med fjellturer, skiturer, sauegjeting og jakt.
Om hytta
Stølen ligger på 800 moh i usjenert område i fjellet. Det er godt merket sti inn til stølen, ca 3,5 km. Det er en eldre støl som har blitt jevnlig pusset opp.
Stølen liggr i en avskjermet dal ved foten av Horndalsnuten. Det er mange gode turmuligheter med flere topper innen kort rekkevidda. Hele Raundalsryggen ligger rett bak stølen.
Den har stue, kjøkken, soverom, hems, gang til oppbevaring, do, inngangsparti, og terasse. Doen er utedo-patent men inne i hytten så en slipper å gå ut.
Det er totalt 8 soveplasser. 2 i soverom, 4 på hemsen, og 2 på sovesofa i stuen.
Ute er det en terasse med delvis overbygg ved inngangspartiet. Det er bålpanne tilgjengelig for fyring og grilling.
Det er solcelleanlegg for belysning og lading av telefon. Det er ikke innlagt vann, men det kan hentes i kanner fra elven som er ca 50 meter unna.
Hytte-/Avbestillingsregler
Hytteregler
- Rydding og vask av hytta etter bruk er obligatorisk. Hytta skal forlates slik den var.
- Alle vinduer og dører må lukkes og låses ved avreise.
- Alt søppel og tomflasker må tas med til nærmeste hyttekontainer.
- IKKE legg igjen mat.
Avbestillingsregler
- Oppholdet betales på inatur.no ved bestilling.
- Ved avbestilling inntil 30 dager før oppholdet starter refunderes 85 % av beløpet.
- Ved avbestilling mellom 30-10 dager før oppholdet starter refunderes 50 % av beløpet
- Ved avbestilling 10 dager eller mindre før oppholdet starter gis ingen refusjon
Vi anbefaler alle leietakere å ha sin reise-/avbestillingsforsikring i orden.
Avbestilling/endring i leieforholdet rettes til hytteeier.
Nøkkelhenting
Nøkkel i nøkkelskap
Veibeskrivelse
Sving av fra RV13 mot Skjervet. Sving av til venstre mot Skår. Etter ca 2 km på grusvei svinger du av mot venstre til Skaftedalen. Par ker på første avmerkede turparkering på høyre side. Derfra går dere ca 200 meter åp grusvei mot nord. Deretter kommer dere på godt merket sti inn til Skykkjeset
Turtips
Se min egen nettside med turblogg fra amange turer i lokalområdet: www.tur.tips
Stølen ligger ved foten av Horndalsnuten 1461, en populær topp som er en del av Raundalsryggen
Ca 2 km over stølen mot nordpPå ca 1000 moh er det to fjell-vann som det går an å fiske i.