Koselig hytte med fantastisk utsikt over Savalsjøen, Savalen Alvdal
Godt utstyrt hytte med usjenert beliggenhet og fantastisk utsikt over Savalsjøen, Rødalshøa og fjellområdene mot nord. Min. 3 døgn leie.
Størrelse og ankomst
- Senger til
- 5 personer
- Antall soverom
- 2
- Areal
- 40 m2
- Ankomst
- tidligst kl 14:00
- Avreise
- senest kl 12:00
- Avstand fra vei
-
0 km (sommer)
0 km (vinter)
- Adresse
- Sivildalsveien 884
- Poststed
- 2560 Alvdal
Adresse
Beliggenhet
Kontakt utleier
91692743
Velg ankomst og avreise
Om utleier
Vi er en familie på 4 fra Tynset, som stortrives når vi kobler av på hytta. Her får vi et avbrekk fra hverdagslivet i rolige og naturskjønne omgivelser, og det er rom både for avslapping og aktivt friluftsliv med lek, fjellturer og fiske.
Om hytta
Hytta leies ut på døgn-, helge- eller ukesbasis. Minste mulig leieperiode er 3 døgn.
Hytta ligger i sørenden av Savalsjøen i Alvdal kommune, usjenert plassert i forhold til veg og naboer, ca. 400-500m i luftlinje fra sjøen.
Hyttetunet består av hytta, samt et uthus. Uthuset inneholder et innredet bad med dusj og Cinderella forbrenningstoalett. Dusjen har en tank som må fylles med varmt vann fra hytta. Badet er oppvarmet med elektrisk panelovn. Uthuset har ellers en utstyrsbod og en vedbod.
Hytta inneholder gang, hygienerom, to soverom med felles inngang, samt en lys og luftig stue med åpen kjøkkenløsning og spisestue. Oppvarming med elektrisk panelovn i gangen og panelovn samt en fin vedovn på stua.
På det ene soverommet er det plassbygget dobbeltseng (150cm) og på det andre en familiekøye (120cm og 75cm). Kjøkkenet er fullt utstyrt med komfyr, kjøleskap med liten fryseboks, og ellers alt utstyr som trengs på et kjøkken, inkludert vannkoker, mixmaster og vaffeljern. Stua har en hjørne sovesofa, liten tv med Allente kanalpakke og spiseplass for 5-6 personer. Fra vinduet ved spisestuen har man utsikt over Savalsjøen og Rødalshøa.
Hytta har overbygd inngangsparti og stor veranda hvor man kan nyte utsikten og solnedgangen. Mot sør er det platting hvor man kan nyte frokosten og en kaffekopp i morgensola.
Parkering inne på tomta.
Tilgang til mobilt bredbånd kan avtales mot et tillegg.
Avstander:
Savalen Fjellhotell & Spa: ca. 15 km
Alvdal: ca. 20 km
Tynset: ca. 24 km
Trondheim: ca. 180 km
Oslo: ca. 325 km
Hytte-/Avbestillingsregler
Hytteregler
- Hytta leies ut til voksne, ansvarsbevisste mennesker.
- Røyking er ikke tillatt.
- Husdyr er ikke tillatt.
- Hytta skal forlates ryddig og rengjort, og alt av søppel og tomgods må tas med til angitte steder.
- All mat og drikke må medbringes.
- Kjøkkenklut, kopphåndkle og gulvmopp er tilgjengelig, og henges på tørkestativet over vedkassen ved utvask. Støvsuger og vaskemidler er også tilgjengelig i hytta.
- Skader på inventar eller hytte må meldes hytteeier snarest. Leietaker kan bli erstatningspliktig, eventuelt måtte betale for kostnader til reparasjon.
Avbestillingsregler
- Oppholdet betales på inatur.no ved bestilling.
- Ved avbestilling inntil 30 dager før oppholdet starter refunderes 75 % av beløpet.
- Ved avbestilling mellom 30 - 7 dager før oppholdet starter refunderes 50 % av beløpet.
- Ved avbestilling én uke eller mindre før oppholdet starter gis ingen refusjon.
Avbestillinger/endringer rettes direkte til hytteutleier
Inatur anbefaler alle leietakere å ha sin reise-/avbestillingsforsikring i orden.
Nøkkelhenting
Etter nærmere avtale.
Veibeskrivelse
Avkjøring fra RV3 inn på FV688 til Strømmen. Ta av mot Sivildalen, og følg veien ca. 7 km til Savalsjøen (elektronisk bom underveis). Hold til venstre langs sjøen i ca. 2km, ta så av til venstre og følg veien helt opp så langt den går.
Nærmere beskrivelse fås ved utlevering av nøkkel.
Turtips
- Turgåing
- Fiske
- Sykling
- Ski
- Jakt
Toppen av Lomsjøvola (1056 moh) med utsikt over Lomsjødalen og Savalen er et flott turmål, med sti rett fra hytta. Naustervola (1037 moh) og Gråvola (1061 moh) er også fine turmål i nærheten, begge med lett turterreng også for barn. Rødalshøa (1436 moh), områdets høyeste topp kan nås fra Rødalen (bomvei) om man ønsker en noe lengre tur. Se ellers UT.no for massevis av turtips i nærområdet.
Om været tillater det er det fine bademuligheter i Savalsjøen.
Kart over området finnes på hytta.
Vinterstid kjøres det opp et variert løypenett på begge sider av Savalsjøen, se Skisporet.no. Og i nordenden kan alpinanlegget anbefales Savalen.no.
Det er også flere fiskemuligheter, både Lomsjøen og Savalsjøen ligger i umiddelbar nærhet. Se tilbud under, Savalen Fiskeforening Savalen.net og Fishspot Fishspot.no for mer info.
En biltur gjennom Norges lengste og vakreste seterdal Einunndalen i Folldal kan også anbefales.
Andre tips:
Savalen Fjellhotell og Spa, og deres tilbud i området: Savalen.no
Andre aktiviteter i Alvdal: OpplevAlvdal.no