Hytte i Øvre Forra - Glonkhytta

Glonkhytta, lita og trivelig hytte i Reinsjø statsallmenning. Hytta er et godt utgangspunkt for jakt, fiske og friluftliv. Hytta ligger på vestsiden helt på elvekanten til Glonka.

Størrelse og ankomst

Senger til
3 personer
Areal
20 m2
Ankomst
tidligst kl 15:00
Avreise
senest kl 14:00
Avstand fra vei
5 km (sommer)
9,5 km (vinter)

Adresse

Adresse
Vulusjøvegen
1040
Poststed
7608 Levanger

Beliggenhet

Kontakt utleier

Reinsjø fjellstyre

Rune Sørholt

99692317

reinsjo@fjellstyrene.no

Velg ankomst og avreise

Om hytta

Hytte med svært enkel standard, men er et trivelig "krypinn" med sin beliggenhet ved Glonka i Reinsjø statsallmenning. Hytta har ett rom på ca. 20 m2, med et lite kjøkken, kjøkkenbord, sofa og en hengekøye med god plass til 2 personer. Det er også mulighet for en person å ligge på en sofa.

Ved hytta står også et utedo / vedskjul og hytta Glonkbu som også tilhører Reinsjø fjellstyre. Glonkbu er ei hytte som er åpen for brukere av Frolfjellet.

For å komme til hytta sommers tid kjører man til enden av fjellvegen i Heståsdalen på Frolfjellet. Det er ca. 5 km å gå fra parkeringsplassen i vegenden til hytta. Den enkleste vegen er å følge kavelstien som går til Reinsjøen fra parkeringsplassen i Heståsdalen. Fra Reinsjøen går det en umerket sti til Glonkvollen. Hytta ligger godt skjermet ved elvekanten og vil ikke være synlig før man er fremme. Det anbefales å bruke kart og kompass evt. GPS for å være sikker på å finne fram.

På vinterstid parkerer man ved Vulusjøen. Det er ca. 9,5 km å gå på ski. I store deler av skisesongen er det oppkjørte skiløyper helt fram til hytta.

Transport med snøscooter kan bestilles ved leiekjøring. Informasjon om leiekjøring finnes på hjemmesiden til Levanger kommune. 

Fiskekort og jaktkort for småvilt kan kjøpes på inatur.no

Hytta skal rengjøres av leietaker etter bruk.  (For dårlig rengjøring vil medføre tilleggsregning)

Husk: Ta med eget forbrukspapir (toalett og tørkepapir)

 

Hytte-/Avbestillingsregler

Bestillingsregler

 

Hytter kan bestilles for inneværende år og neste år fra 1 døgn og oppover så lenge man ønsker.

Leien betales ved bestilling av hytta.

Manuelle bestillinger som fjellstyrets kontor foretar for kunden tillegges et fakturagebyr på kr 50,-.

 

Avbestillingsregler

Oppholdet betales på inatur.no ved bestilling.

Ved avbestilling inntil 30 dager før oppholdet starter refunderes 85 % av beløpet.
Ved avbestilling mellom 30 - 10 dager før oppholdet starter refunderes 50 % av beløpet
Ved avbestilling mindre enn 10 dager før oppholdet starter gis ingen refusjon

Avbestilling/endring i leieforholdet skjer direkte til hytteeier/selger.

 

 

Nøkkelhenting

Nøkkel til utleiehytta blir oppbevart i nøkkelboks. Kode oppgis på kvittering etter bestilling. Nøkkelboks henger på innsiden av døra til uthuset/utedo. Nøkkelen legges tilbake etter lån av hytta. Ved spørsmål ta kontakt med oppsyn på tlf: 99692317.       

Turtips

Turtips på www.godtur.no

 

Andre aktuelle tilbud