Gåsbuhytta - Dalsida statsalmenning - Lesja
Flott laftahytte på 32 m2 beliggende øst for utløpet av elva Merre, på sørvest-siden av Grynningen i Aursjø-magasinet. Hytta passer fint for familier. Bilvei nesten fram til hyttedøra.
Størrelse og ankomst
- Senger til
- 4 personer
- Antall soverom
- 1
- Areal
- 32 m2
- Ankomst
- tidligst kl 13:00
- Avreise
- senest kl 12:00
- Avstand fra vei
- 0 km
- Adresse
- Gåsbuvegen 985
- Poststed
- 2665 Lesja
Adresse
Beliggenhet
Kontakt utleier
91005169
Velg ankomst og avreise
Om hytta
Hytta er ei laftahytte på ca. 32 m2, og har kjøkken og stue i ett rom, og ett soverom med sengeplass til 4-5. Uthus med utedo.
Kjøkkenet er utstyrt for 4-5 personer. Gasskokeapparat. Solcellestøm med lys på alle rom. Hytta har vedovn. Ved i uthuset.
Vann hentes fra elva Merre eller vatnet Grynningen, ca. 200 m fra hytta.
Nyttig info:
- Det er ikke mobildekning ved hytta så fiskekort må kjøpes på forhånd. Det er mobildekning langs Dalsidevegen ca. 2-3 km sør-øst for hytta.
- Båt i nærheten kan benyttes frem til 01.oktober. Husk å dra båten godt opp på land etter bruk. Vannstanden i Grynningen kan øke en del når det regner mye.
- Gåsbuhytta er stengt fra 1.november til 15.juni. av hensyn til villrein. Tirsdag uke 3 åpnes det opp for booking av bua fra 15.06
Hytte-/Avbestillingsregler
Hytteregler:
- Skifte av hyttedøgn skjer kl. 12.00.
- Gjør deg kjent med hvor brannslukningsapparat er plassert når du kommer til hytta, og sjekk om røykvarsleren virker.
- Røyking er ikke tillatt.
- Hunder skal ikke ligge i senger eller møbler, eller forlates alene inne i hytta.
- Gassflasker skal stenges etter bruk, men kobles ikke fra slangen.
- Sett ikke igjen mat når du forlater hytta.
- Det er ikke tillatt å legge igjen eller lagre personlig utstyr i hytta.
- Når hytta forlates skal den være ryddet og skikkelig rengjort til neste bruker.
- Brukte filler skal kokes etter bruk.
- Sett ikke igjen vann i bøtter og kjeler.
- Eventuelle skader som oppstår på hytta eller inventaret meldes til fjellstyret.
- Veden skal ikke brukes til bålbrenning utendørs. Ved overtredelse gis et gebyr på kr 1000,-
- Søppel tas med ved avreise.
- Telt, campingvogner og bobiler skal ikke plasseres ved hytta. Det henvises til campingområdet før Gåsbu. Det skal betales campingavgift etter gjeldende satser.
Avbestillingsregler:
- Ved avbestilling mer enn 4 uker før leiestart refunderes 85 % av leieprisen.
- Ved avbestilling mindre enn 4 uker før leiestart refunderes 75 % av leieprisen.
- Ved avbestilling mindre enn 2 uker før leiestart refunderes 50 % av leieprisen.
- Ved avbestilling mindre enn 1 uke før leiestart refunderes ikke leieprisen.
- Ved spesielle forhold (sykdom / kraftig uvær) kan hytteleie refunderes med inntil 75 %. Med kraftig uvær menes ekstremvær som meldes på nyhetene.
- For refusjon til utenlandske kontonummer trekkes et administrasjonsgebyr på kr 100,- fra refusjonsbeløpet.
Nøkkelhenting
Nøkler kan hentes på YX Bjorli og Joker Lesja mot fremvisning av kvittering .
YX Bjorli har åpent: Mandag-fredag: 8.00-22.00 Lørdag og Søndag 9.00-22.00
Joker, Lesja sentrum: Mandag-fredag 9.00-18.00 Lørdag 9.00-17.00 Stengt søndager
Utlevering til andre tider og plasser må avtales direkte på lesja@fjellstyrene.no innen 2 uke før ankomst.
Veibeskrivelse
Fra Aurstad som ligger 3 km øst for Lesja sentrum, kjører en ca. 34 km langs Dalsideveiene til Gåsbu. Skilt ved veien viser hvor en skal ta av til hytta. Hytta ligger øst for utløpet elva Merre, på sørvest-siden av Grynningen i Aursjø-magasinet. Det er bilvei nesten helt fram til hytta.