Ørretfiske i Hullvannskogen i Indre Fosen, i skog- og fjellområder.

Hullvannskogen og Holvatnet tilbyr ørretfiske i naturskjønne skogs- og fjellområder. Her kan du kjøpe fiskekort for stang- og oterfiske. Velkommen og skitt fiske!

Arter

  • Innlandsfiske
  • Ørret
  • Røye

Beliggenhet

Viktige datoer

Det er ikke lagt inn noen viktige datoer

Kontakt selger

Hullvannskogen Jakt & Fiske

91370718

hullvannskogen@gmail.com

Kjøp fiskekort her

Fiskekvoter

Det er ingen kvotebegrensninger på dette tilbudet.

Mer detaljert beskrivelse

Spennende ørretfiske i Hullvannskogen. Her har du muligheten å fiske i varierte omgivelser, bekker, elv og vann.

 

Adkomst: 

Til nordre del går det merket sti fra Krinslona (se kart ovenfor) ved sørenden av Nordsætervatnet, opp Litlseterdalen og over Bjørndalsheia. P-Plass sør for brua inn til Bjørndalen. 

Til søndre del  kjører du av fra FV 715 retning P-plass Serberhytta, derfra over brua, også til venstre. Videre via bomveien Holvassvegen (betales med Vipps). Fra Avelsgården går det også sti nordover, vest for Småtjønnan, se kart.

 

Ved regn kann vannføringen i området øke betraktelig over kort tid, noe man må vurdere om man krysser elvene.

Om vinteren må man passe seg for dårlig is ved utosene.

 

Motorisert ferdsel på eiendommen er ikke tillatt.

Fiskeregler

  • Tillatte fiskeredskaper:  Stangfiske med flue, sluk og mark i vassdrag innenfor eiendomsgrensene (se kart)
  • Vi ber alle fiskere sørge for at innvoller av fisk graves ned for å unngå spredining av parasitter i fiskebestanden
  • All søppel, tomflasker ryddes opp og tas med tilbake
  • Fangstrapport bes levert via inatur.no
  • Kjøpt fiskekort refunderes ikke
  • Fiskekortet er personlig

 

 

 

 

Gode fisketips

Finnestangen, en odde i sørvestre del av vatnet er lett tilgjengelig og en bra fiskeplass.

Det er for det meste stekefisk i Holvatnet, men er man heldig biter en større rugg. Det er muligheter for fin ørret i vassdraget!