Fiske i Rømskog i Østfold.
Fiskekortet gjelder for Nordre Rømskog JFF sitt forvaltningsområde. Noen unntak, se på kartet, på markerte områder er det fiskeforbud! Les også fiskeregler lenger ned på siden!
Arter
- Innlandsfiske
- Ørret
- Gjedde
- Abbor
- Lake
Beliggenhet
Viktige datoer
Kontakt selger
Video
Kjøp fiskekort her
Fiskekvoter
Mer detaljert beskrivelse
I Rømskog er det over 100 sjøer og tjern med gode muligheter for fisk av forskjellige slag. I Rømsjoen er det blant annet gjedder, abbor, mort og laker. Sjansen for gjedde på 10 kilo og abbor på 1 kilo er absolutt til stede. I tillegg har vi flere gode ørretvann, hvor sjansen for ørret på 1 kilo også er tilstede. Kanskje også opp mot 2 kilo?! Fiskekortet gir ikke fiskerett følgende steder i Rømsjøen: Ouselva, vestenfor en linje fra odden mellom Ottnestangen og Myrgangen, utenfor øyene til og med Buøya. Skillesvika: Innenfor øyene ved Nes. Se kart!!
Fiskeregler
Dette fiskekortet gjelder kun for Nordre Rømskogs forvaltningsområdet. Fiskekortet gir ikke fiskerett følgende steder: Svarttjern i Trosterud. Vestre Rømungen, Morttjern og Kuvtjern i Flaten. I Rømsjøen: Ouselva pluss vestenfor en linje fra odden mellom Ottnestangen og Myrgangen,utenfor øyene til og med Buøya. Skillesvika: Innenfor øyene ved Nes. Se kart!!
Veibeskrivelse
Fra Oslo (ca. 70 minutter):
Følg skilt mot Trondheim
Ved Karihaugen, ta av mot høyre mot Lillestrøm
Følg RV 159 mot Fetsund
Følg RV 170 mot Bjørkelangen
Ved Bjørkelangen, ta til venstre mot Setskog
Følg veien videre til du er i Rømskog.
Fra Mysen (ca. 50 minutter):
Kjør E18 mot Ørje
Følg skilt mot Lundeby/Kallak
Følg skilt mot Jåvall
Følg skilt mot Rømskog