Fiske i Dovrefjell og Grimsdal statsallmenninger
Fine fiskemuligheter i flotte omgivelser. Rondane, Dovre, Dovrefjell, Grimsdalen, Dørålen, Hjerkinn utmål og Fokstugu utmål.
Arter
- Innlandsfiske
- Ørret
- Røye
- Harr
Beliggenhet
Viktige datoer
Kontakt selger
900 14 129 / 902 24 569
Video
Kjøp fiskekort her
Fiskekvoter
Mer detaljert beskrivelse
Ordningen med refusjon av 200,- kr ved innlevering av fangstrapport for sesongkort ved årsslutt er avviklet fra 31.12.20. Prisen på sesongkortene er redusert med 200 kr fra samme dato. Vi oppfordrer fortsatt til fangstrapportering! Rapport leveres via Dovre fjellstyres salgssider på www.inatur.no under Fangstrapportering. Fiskekortet gjelder på all statsallmenning og statsgrunn i Dovre og de private vatna Ryddølstjønne, fiskedam ved Vegaskillet (Grimsdalsvegen) og Langtjønne (Joramo B.alm). Det selges også et fiskekort (Snøhettakortet) som gjelder i flere kommuner i Dovrefjell/Snøhettaområdet. Ved en del av vatna er det lagt ut båter som kan leies eller lånes under fisket.
Fiskeregler
Kjøper av fiskekort plikter å gjøre seg kjent med reglene for fiske i Statsallmenningene Dovre. Disse finnes vedlagt i Fiskefolder 2024.