Handlekurv
Norge Sverige
Del på facebook
km omkrets fra dette tilbudet finner du: Jakt ? Andre produkter ?

Fjellstyre - Storviltjakt i Haukås statsallmenning

 
 
Haukås statsallmenning ligger i Trondheim kommune.Det er totalt 1 jaktfelt som lyses ut på 1 årskontrakt, med muligheter for forlengelse i ytterligere tre år hvis begge parter ønsker det. Ledig jaktfelt inngår i felles søknad til all elg -og hjortejakt på statsallmenning. Søknadsfrist 30.04. Send søknad til www.inatur.no eller spør oss om søknadsskjema. Velkommen på jakt hos oss!
Denne tilbyder samarbeider med / er verifisert av:
Småviltjakt i høyfjell og lavland. Her finner du alt fra tinder og fjellrype til flott lirype-terreng.

Om tilbudene

Generell beskrivelse

Jaktfeltet ligger i naturskjønne omgivelser i sørenden av Jonsvatnet. Jaktfeltet inngår i felles driftsplanområde med Jonsvatnet grunneierlag.
Det er KUN tillatt med bruk av båndhund som er godkjent for ettersøk. Det forutsettes at jakttiden benyttes godt.
Fjellstyret kan i forkant av jakta stille kjentmann til rådighet ang. tips for postering osv. Det kan også ordnes med godt husvære i terrenget, med ordnet plass for oppheng av kjøtt osv.

Bestand
Elgstammen i driftsplanområdet har økt betydelig i de senere år og anses for å være stabil god.

Generelle regler
Avlsverditillegg for eldre ku (21/2 år og eldre over 160 kg) kr 20,- pr. kg.
Det tilbys i tillegg til fellingstllatelser på elg felling av 2 stk. rådyr. Prisen på rådyr er kr 400,- pr. stk.
Kontrakten kan forlenges 3år.

Beliggenhet og terrengbeskrivelse
Jaktfeltet ligger i naturskjønne omgivelser ved sørenden av Jonsvatnet.

Lenker

Beliggenhet

Veibeskrivelse

Det er mange skogsveier inn i jaktfeltet. Se kartutsnitt.

Fangstrapport

Kjøp her:

Haukås statsallmenning jaktfelt

 
 
25.09.12 - 01.10.12 , ...  

Haukås statsallmenning jaktfelt

 
Arter
Elg
Kvoter
Vis kvoter
Tilgjengelig i tidsrommet
25. sep. 2012 - 1. okt. 2012 , 10. okt. 2012 - 20. okt. 2012
Beskrivelse
Jaktfeltet ligger sentralt til i Haukås statsallmenning. Det er kun tillatt med bruk av båndhund under jaktutøvelsen.
Spesifikasjoner
Tilgjengelighet :Kun tilgjenglig via søknad
Pris : Vis pris-modell
Påkrevd ettersøksekvipasje :Ja
Tilgjengelig for : Alle
Hund : Ja
Beskrivelse hund :
Dokumentarkiv: Tidsplan
Forskrift av 8. mars
Generelle bestemmelser for elg og hjortejakt
Kartlenker :
Kartlenker

Kontaktinfo

Srinda fjellstyre v Per Roger Samstad
Hans Hagerupsgt.10
7012 TRONDHEIM
Mobil / Telefon
95813180
E-post