Fisk ørreten med mark og stang
Fiske med mark og stang er en av de eldste formene for fiske som finnes. Her er noen tips for hvordan du får bitt av ørreten med denne metoden.
Aktuelt: Innlandsfiske |
Les artikler om:
|
|||||||||||||||
Godt nytt for fiskere
Forfatter: Marianne Tveito
Dra til Hemsedal for et flott fiske! Hemsedal fiskeforeningen tilbyr fiske i 18 fjellvann og fire varierte elver på ett fiskekort. Helgen 3.-4. juli arrangeres NM i fluefiske.
Del på facebook
I alle vannene, som er lett tilgjengelig fra bilvei, er det flott ørret. I noen av vannene er det også muligheter for båtleie. Vil du fiske i elvene, kan du velge mellom en stor og stilleflytende elv, som nedre deler av Hemsil, eller mindre elver som Mørkedøla, Buliåen og Grøndøla, som inneholder kulper og stryk. På nettsiden fiskeihemsedal.no får du gode fisketips om hvor og hvordan. NM i fluefiske Helgen 3.-4. juli arrangeres NM i fluefiske, et arrangement som er åpent for alle (påmeldingsfristen var 23. juni) og som trekker fiskeinteresserte fra hele landet. Om du ikke deltar selv, kan det være gode muligheter for å plukke opp et fisketips eller flere og lære mer om fluefiske. Det vil uansett bli mye hyggelig aktivitet i de forskjellige fjellvannene denne helgen. Arrangementet avsluttes lørdag kveld. Lett tilgjengelig fiskekort på inatur.no Hvis fjellet frister mer enn sjøen i sommerheten, pakk telt og fiskeutstyr og legg noen feriedager til Hemsedal. Fiskekortet kjøper du nå enkelt på inatur.no, se denne infosiden fra Hemsedal fiskeforening
Fisk ørreten med mark og stangFiske med mark og stang er en av de eldste formene for fiske som finnes. Her er noen tips for hvordan du får bitt av ørreten med denne metoden.
|
|
|||||||||||||||
|
Nettbutikk for GPS og tilbehør
|
||||
| Annonse fra inatur.no | Annonse fra inatur.no | Annonse fra inatur.no |
Har du jakt, fiske og/eller overnatting å tilby? Markedsfør og selg tilbudet ditt enkelt på inatur.no