Fiskehytta i Sunndal og Trollheimen.
Ei herlig hytte ved vannkanten, hvor fisken vaker og du kan fiske fra verandaen. Båt inkludert i leien. Fiskehytta må oppleves.
Størrelse og ankomst
- Senger til
- 5 personer
- Antall soverom
- 2
- Areal
- 50 m2
- Ankomst
- tidligst kl 15:00
- Avreise
- senest kl 13:00
- Avstand fra vei
-
1 km (sommer)
8 km (vinter)
- Adresse
- Lindalen
- Poststed
- 6613 Gjøra
Adresse
Beliggenhet
Kontakt utleier
Velg ankomst og avreise
Om hytta
Vegen stenges ved snøfall.
Ligger nydelig til ved vannet. Fiskegarn for de som ønsker det. Naust med båt som må deles med de andre hyttene. Det er også 2 båter tilgjengelig i vestre ende av Storvannet.
Generell beskrivelse
Hyttene ligger i Lindalen og det er ca 8 kilometer å kjøre fra Jenstad. Det er bilveg med noe dårlig kvalitet de siste 4 kilometrene inn til Uroa og Bjerckeroa.
Ta kontakt ved leie før 1.juni og etter 1. oktober. Veien er tørr, men blir ikke brøytet ved snøfall. Status pr 24.05.24: Vegen er åpnet.
Det er 9km på ski vinters tid. Transport kan avtales.
Til Fiskehytta er det 10 min, å gå fra parkeringsplassen ved Uroa og Bjerceroa. Hyttene har solcelle og propankomfyr, propankjøleskap og er godt utstyrt. Dyner og puter til 5 personer. På grunn av kapasitet på toaletter og gass, må det betales ekstra for antall personer over 6. Dette gjelder også de som har medbrakt telt. Opphold over 10 personer i tilknytning til leie tillates ikke.
Hyttene er vinterstengt med mindre det inngås egen avtale. Adkomst før 1. juni er på ski/ truger i 8 km, eventuelt avtale om transport med tillegg i pris.
Beliggenhet og terrengbeskrivelse
Beliggende i skogsterreng med kort veg til snaufjell. Storslagen natur med mulighet for tur til Åmotan med fossene Lindøla, Svøufallet og Reppfallet.
Dagstur i lett terreng til Dindalen og Uvsætra, turen kan også tas med terrengsykkel. Vær oppmerksom på et 2 km midtparti hvor sykkelen må trilles.
Middagshjellen ligger ved inngangen til dalen, et seterlandskap med gapahuk og tjærebrenneri. Middagshjellen er også utgangspunkt for turer videre inn i Dovrefjell- Sunndalsfjella nasjonalpark langs KNT's merkede rutenett via Skirodalen.
Flott fiske i nærliggende vatn.
Det er noen finmaskede garn i hytta, disse kan fritt benyttes.
Anbefalte lenker:
Hytte-/Avbestillingsregler
Leietaker vasker.
Ved dårlig vask eller bestilling av sluttvask tilkommer kr 1000,-
I leien er inkludert opphold for maksimalt 4 personer, ved flere så betales ekstra med kr 50 pr pp/døgn.
Avbestilling:
- Avbestillinger som foretas før 30 dager før ankomst belastes 10% av leiesummen til dekning av utleiers kostnader med provisjon til Inatur.
- Ved avbestilling fra 30 dager t.o.m 10 dager før ankomst betales 75% av leiesummen.
- Ved avbestilling senere enn 10 dager før ankomst betales 90% av leiesummen.
- Dersom vær og føreforhold gjør det umulig å komme frem til bestilt hytte, kreves 10% av leiesum til dekning av provisjon til Inatur.
Nøkkelhenting
Hentes i nøkkelboks ved postkassene på Jenstad. Kode sendes sammen med informasjon på epost. Ring 91554801, eller 91814792 ved andre spørsmål.
NB: Vi låner ikke ut nøkkel til bommen i Lindalen for andre enn de som leier hytte. Frakt av kanoer etc kan gjøres med tralle langs vegen fra parkeringen.
Veibeskrivelse
Fra Oppdal følg riksvegen mot Sunndalsøra. Ved Gjøra tar du av til venstre mot Åmotan.Etter 3,5 km, ta til venstre ved kryss med skilt og speil. Herfra er det 2,5 kilometer opp til Jenstad hvor du henter nøkkel i nøkkelboks. Videre 8 kilometer til hyttene i Lindalen.
Det er bilveg med noe dårlig kvalitet de siste 4 kilometrene inn til parkeringsplassen. Det er ca 10 minutters gange fra parkeringsplassen til hytta.
Tilgang til wifi på Bjerckeroa koster kr 50 pr dag- aksesspunkt er ved porten mot vest. Betales på Vipps. Kode sendes på SMS.
Turtips
Tur i Åmotan: http://www.sunndal.kommune.no/Filnedlasting.aspx?MId1=852&FilId=298
Tur til Dindalen: http://www.nasjonalparker.org/wp-content/uploads/2013/08/Dindalen-s1.pdf
Tur til Inner Gammelsetra i Grøvudalen: http://www.innergammelsetra.no/hp/index.php